Proktologická ambulance

Naše pracoviště chirurgie se dlouhodobě zabývá proktologickou problematikou. Komplexně řešíme problematiku onemocnění konečníku. Ambulance vyšetří a připraví pacienta k operaci. Na našem operačním sále jednodenní chirurgie pak provádíme zákroky. Řešíme problmatiku hemoroidálního onemocnění, anální fisurace, anální píštěle, anální i konečníkové polypy, poruchy vyprazdňování, poruchy kontinece, stenózy análního kanálu i pooperační stenózy konečníku.

Příprava k vyšetření konečníku:

K vyšetření konečníku je třeba dobré vyprázdnění. Provádíme jej následovně: Nikdy neberte projímadla. Večer před vyšetřením nejezte, ráno si přivstaňte a proveďte si jeden nebo více nálevů vlažnou čistou vodou pomocí nálevového balonku, nebo sprchou následovně: Vyšroubujte sprchovou hlavici, dřepněte si ve sprše, nebo sedněte a předkloňte se přes okraj vany a přiložte konec sprchové hadice s pomalu tekoucí vlažnou vodou ke konečníku. Po několika sekundách cítíte nucení na stolici, odložte hadičku a pak se vyprázdněte. Takto proveďte i opakovaně. Dřep či předklon při sezení přes okraj vany je důležitý pro uzavření střeva, aby voda netekla dále do střeva a vyplnila jen konečník.

Prevence vývoje hemoroidálního onemocnění, léčba análních fisur, a stenóz konečníku:

Anální dilatace je jednoduchou a bezpečnou metodou, jak předcházet většině onemocnění análního kanálu včetně hemoroidálního. Provádíme tím uvolňování svěračů, ale i kožní výstelky této citlivé oblasti tak, aby se netrhala. U již vzniklých análních fisurací umožňuje zahojení, u hemoroidů zlepšuje odtok krve z hemoroidálních žilních pletení. Používáme dilatan 27mm, což je fyziologický průměr.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku